reklama

Nowa Kia Ceed - Z Genewy do Leszna

Bardziej sportowego charakteru nabrała Kia Ceed w swojej trzeciej już generacji. Auto miało swoją premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, a w najbliższych dniach wyeksponowane zostanie na stacji benzynowej Orlen przy ul. Piłsudskiego w Lesznie i oczywiscie pojawi się w salonie Kia Rakowski w Rydzynie.

Trzecia generacja

Kia Ceed (dawniej Cee`d) produkowana jest w nowoczesnej fabryce w Żylinie na Słowacji, gdzie powstają także modele Sportage i Venga. W nazwie auta zawarte jest hasło "Community of Europe, with European Design".

O rosnącej polarności tego modelu zaświadcza wielkość produkcji, która z 225 tys. sztuk w 2006 roku wzrosła do 472 tys. sztuk w roku 2017.

Konstruktorzy pracujący nad trzecią generacją Kia Ceed obdarzyli auto bardziej sportową sylwetką. Wprowadzili także nowe systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nowe silniki i udoskonalone zawieszenie kół czynią samochód jeszcze przyjemniejszym w prowadzeniu.

Masowa produkcja nowej Kia Ceed ruszyła w maju w wersji hatchback, a w wersji kombi kilka miesięcy później.

Do salonu Kia Rakowski w Rydzynie dotrze już niebawem. Auto demonstracyjne umożliwi klientom odbycie jazdy próbnej, co pomoże w podjęciu decyzji i ewentualnym złożeniu zamówienia na indywidualnie skonfigurowany samochód. 

Niższy, ale szerszy

W nowego Kia Ceed z pewnością przesiądzie się wielu użytkowników wcześniejszych generacji tego modelu, a ci najbardziej potrafią docenić różnice. Auto zbudowane jest na nowej płycie podłogowej, szerszej o 20 mm niż w drugiej generacji, a na wysokości ramion szerokość wzrosła o 34 mm. Kabina została obniżona o 23 mm i cała karoseria została nieco cofnięta względem osi. Ich rozstaw pozostawiono niezmieniony - 2.650 mm. Indywidualne oczekiwania dopełni jeden z 11 kolorów karoserii. Spory wpływ na wygląd auta mają koła. Nabywcy będą mogli zdecydować się na 15- lub 16-calowe obręcze stalowe lub wykonane z lekkich stopów 17-calowe, także dwubarwne i o diamentowym szlifie.

Sporo mocy pod maską

Aż 120 KM daje najnowsza odmiana popularnego 1-litrowego silnika T-GDi (turbodoładowanego i z bezpośrednim wtryskiem paliwa). Do wyboru jest także nowy 1,4-litrowy silnik T-GDi dysponuje maksymalną mocą 140 KM. Obydwa są wyposażone w filtr cząstek stałych przeznaczony dla silników benzynowych, co pozwala z dużym zapasem spełnić wymagania normy Euro 6d TEMP.
 
Oferowany będzie także 100-konny silnik MPi o pojemności 1,4 litra.
 
Wysokie normy ekologiczne spełniają również silniki wysokoprężne montowane pod maską Kia Ceed. Nowa 1,6-litrową jednostka napędowa CRDi (z bezpośrednim wtryskiem typu common-rail) dostępna będzie w dwóch wariantach mocy (115 KM i 136 KM). Każdy silnik będzie współpracował z sześciobiegową przekładnią mechaniczną, a nowy1,4-litrowy T-GDi i 1,6-litrowe turbodiesle CRDi będą oferowane także z siedmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową.

Bezpieczna jazda
 
Nowa Kia Ceed wyposażona jest w aż 7 poduszek powietrznych. Ponadto nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwać będą liczne, montowane seryjnie lub na życzenie klienta, systemy wspomagające kierowcę i ograniczające ryzyko kolizji.
 
To między innymi: asystent świateł drogowych (High Beam Assist), system monitorowania zmęczenia kierowcy (Driver Attention Warning), system utrzymywania auta na pasie ruchu (Lane Keeping Assist) i system monitorowania obszaru przed autem (Forward Collision Warning) z funkcją automatycznego hamowania (Forward Collision-Avoidance Assist).
 
Prowadzenie Kia Ceed ułatwiać będą ponadto: aktywny tempomat, system monitorowania martwego pola widzenia lusterek i ostrzegania o pojazdach zbliżających się z boku, system ostrzegania przed kolizją przy wyjeździe z miejsca parkingowego tyłem, wspomagania parkowania i rozpoznawania pieszych.
 
Ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ma także system stabilizacji pojazdu podczas hamowania, jak i w trakcie pokonywania zakrętów. Natomiast system wyboru trybu jazdy (Normal oraz Sport) dostosuje auto do temperamentu kierowcy.
 
Przyjemność z jazdy dodatkowo wzbogaca system multimedialny z dotykowym ekranem o przekątnej 7 lub 8 cali.
- Podobnie jak inne modele również nowy Ceed będzie objęty 7-letnią gwarancją (do 150.000 km) - wyjaśnia  Małgorzata Goryniak z salonu Kia Rakowski w Rydzynie. - Wśród wielu form finansowania zakupu samochodów oferujemy miedzy innymi korzystne warunki długoterminowego wynajmu samochodów. Zapraszamy do naszego salonu.


SALON KIA RAKOWSKI - Mariusz Rakowski

Dąbcze 136, 64-130 Rydzyna, tel. 65 52 99 152, fax 65 53 88 071, tel. 500 135 517

email: sprzedaz.rakowski@kiamotors.pl

 

auto