15 kwietnia 2018

Znicz wyrównał straty (zdjęcia)

Zwycięstwem Znicza Pruszków 71:60 zakończył się drugi mecz fazy play-off w Trapezie. Tym samym rywale wyrównali stan rywalizacji na 1:1.

Goście zrewanżowali się za sobotnią porażkę w Lesznie. Mocno postawili się polonistom, którzy nie błyszczeli tym razem. Szło im mocno pod górkę od 1 minuty spotkania. Nasi koszykarze byli bardzo nieskuteczni. Dość wspomnieć, że w pierwszej kwarcie zdobyli tylko 8 "oczek". Do przerwy przewaga pruszkowian sięgała już 13 punktów (29:16).

Po przerwie leszczynianie doprowadzili do remisu i przed ostatnią odsłoną tracili do Znicza tylko 1 punkt. Jeszcze na 52 sekundy przed końcem - po trójce Kaczmarzyka - wygrywali 55:52, ale ostatecznie skończyło sie na wyniku 56:56. To oznaczało dogrywkę. W niej rywale szybko uzyskali przewagę i nie oddali zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobyli: Chanas 19, Sirijatowicz 8, Milczyński 7, Kaczmarzyk i Rostalski po 6.

W następny weekend odbędą się dwa mecze w Pruszkowie. Gra sie do trzech zwycięstw. Przy stanie 2:2 do decydującego starcia dojdzie ponownie w Lesznie.