reklama

15 maja 2018

Zmarł mężczyzna, który topił się w Osiecznej

Zmarł mężczyzna, który topił się w Osiecznej

Nie żyje 35-latek, który wczoraj w Osiecznej wskoczył do jeziora  i zniknął pod wodą. Zmarł dzisiaj rano w szpitalu w Lesznie.

Do wypadku doszło około godz. 16. Mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, prawdopodobnie skoczył do wody z pomostu.  Gdy zaczął się topić, jego znajoma zaalarmowała inne osoby znajdujące się na plaży. Jedna z nich rzuciła się na ratunek topielcowi, wyciągnęła go z wody i zaczęła reanimację. Później resuscytację prowadzili będący w pobliżu, po służbie strażacy PSP w Lesznie  - Jakub Kolberg i Tomasz Walkowiak. Pierwszy z nich jest także komendantem miejsko-gminnym ochrony przeciwpożarowej w Osiecznej.

 Strażacy zabrali z remizy jednostki OSP Osieczna defibrylator i aparat tlenowy. Przy użyciu tego sprzętu reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. 35-latek odzyskał przytomność, został zabrany do szpitala w Lesznie, gdzie zmarł dzisiaj rano.

Ustalaniem okoliczności wypadku zajmuje się policja. Na polecenie prokuratora przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 35-latka.

J.W. Fot, J,Kuik