reklama

15 lipca 2013

Zamykają kasę w ENEI. Gdzie płacić za prąd?

Od 1 sierpnia nieczynna będzie kasa w Enei przy ulicy Grunwaldzkiej w Lesznie. Rok temu zamknięto kasę w Gazowni przy Przemysłowej.

Na budynku Enei pojawiła się informacja o planowanych zmianach. Klienci dostają ulotki z adresami punktów, gdzie od nowego miesiąca będą mogli regulować rachunki. W całym Lesznie jest ich 19, głównie w sklepach spożywczych, marketach i na stacjach benzynowych. Dlaczego kasa przy Grunwaldzkiej będzie zamknięta? Bo się nie opłaca.

- Od kilku lat obserwujemy sukcesywny spadek liczby wpłat za energię elektryczną, dokonywanych w kasach Enei -  tłumaczy Piotr Ludwiczak odpowiedzialny za komunikację w firmie. I - jego zdaniem - dzieje się tak, mimo że od wpłat nie pobierano prowizji. - Znaczna część naszych klientów płaci dzisiaj za energię elektryczną w swoich bankach lub przez internet.

Ludwiczak dodaje, że punkty, które teraz będą przyjmować wpłaty za prąd, będą pobierać za to opłaty, ale nie są one duże i wynoszą na przykład 99 groszy.

Przedstawiciel Enei tłumaczy, że od 1 sierpnia klienci z Leszna będą mogli realizować płatności w większej liczbie punktów niż do tej pory, będą mogli wybrać taki, do którego jest im najbliżej, co ma znaczenie szczególnie dla osób starszych. Poza tym:

- W jednym miejscu będą mogli uregulować kilka rachunków - chociażby za gaz, usługi komunalne, czynsz - nawet podczas zakupów w markecie czy na stacji benzynowej. Dostępne punkty kasowe są otwarte znacznie dłużej w ciągu dnia, a często nawet w soboty i niedziele - podkreśla Ludwiczak. - Jako firma energetyczna specjalizujemy się w produkcji, dostarczaniu i sprzedaży energii elektrycznej i na tej działalności chcemy się skoncentrować. Od przyjmowania wpłat i świadczenia usług finansowych są na naszym rynku specjalistyczne firmy, które robią to w profesjonalny sposób. Kas nie prowadzą już nie tylko takie firmy energetyczne jak: Tauron, PGE, Energa, RWE Polska, ale również te z branży telekomunikacyjnej: Orange (dawniej Telekomunikacja Polska), Netia, Plus, T-Mobile, Play, a nawet niektóre urzędy.

Od ponad roku kasy nie ma już w Gazowni przy ul. Przemysłowej.

- Decyzja o zamykaniu kas w wybranych lokalizacjach, między innymi w Lesznie, była uzasadniona ekonomicznie i biznesowo - wyjaśnia Maciej Neuman z wielkopolskiego oddziału spółki PGNiG. I podkreśla, że koszty działalności kasy były zbyt wysokie, aby nadal ją utrzymywać.

Tekst i Fot. Gazeta "ABC"