reklama

07 grudnia 2018

Wysadzili bankomaty. Ile pieniędzy ukradli?

Wysadzili bankomaty. Ile pieniędzy ukradli?

Dzisiaj w nocy przestępcy wysadzili bankomaty w Krzycku Wielkim (na zdjęciu) i Kaszczorze.

Do wysadzenia bankomatu umieszczonego w ścianie banku w Krzycku Wielkim w gminie Włoszakowice doszło o drugiej w nocy. Godzinę później został wysadzony wolnostojący bankomat niedaleko sklepu przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kaszczorze w gminie Przemęt. Niewykluczone, że działała ta sama grupa przestępców.

Policja bardzo oszczędnie informuje o obu przestępstwach. Wiemy, że w Krzycku Wielkim na skutek wybuchu zawalił się sufit banku. Nie wiadomo natomiast, czy i ile pieniędzy zostało skradzionych z bankomatów. Jest to ustalane przez policję przy współpracy z bankami.

- W obu miejscach pracują policjanci ze specjalnej grupy śledczej zajmującej się włamaniami do bankomatów, powołanej już jakiś czas temu przez komendanta wojewódzkiego policji - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Grupa ta została utworzona po tym, jak doszło do serii wysadzeń bankomatów, w tym w ostatnich miesiącach we Włoszakowicach, Wijewie (we wrześniu) i Szlichtyngowej (w październiku). Być może tych przestępstw dokonała ta sama, wyspecjalizowana grupa.

J.W. Fot. L. Matuszewska