reklama

11 października 2018

Wykopy niebezpieczne dla rowerzystów

Wykopy niebezpieczne dla rowerzystów

Firmy budujące ekspresową S5 mają u większości mieszkańców naszego regionu najwyższe uznanie, gdyż spełniają ich marzenia o drogowym oknie na Europę. Rozumiemy pośpiech, gdyż do otwarcia odcinka Leszno Południe - Radomicko pozostał tylko miesiąc. W imieniu rowerzystów prosimy jednak o większą dbałość przy zabezpieczeniu wykopów.

Podczas realizacji inwestycji dość często ekipy budowlane zapominały trochę o rowerzystach, nie proponując im alternatywnej drogi w sytuacji, kiedy ścieżka rowerowa została rozkopana.
 
Tym razem powstał wykop w miejscu, gdzie droga Leszno-Święciechowa krzyżuje się z S5. W ciągu dnia każdy rowerzysta go widzi i nie ma większego problemu. Jednak po zmroku sytuacja się komplikuje, gdyż jadący z dużą prędkością rowerzysta, a u nas takich nie brakuje, może w porę nie zauważyć przeszkody.
 
Oświetlenie rowerowe ma zazwyczaj dość skromną moc, a w tym miejscu nie ma na razie żadnego oświetlenia ulicznego. W pobliżu budowane jest obecnie rondo, gdzie nie brakuje biało-czerwonych stojaków (niektóre leżą przewrócone).
 
 
Wystarczyłyby tylko dwa, aby ostrzegać nadjeżdżających z obu kierunków rowerzystów o zagrożeniu.

(JAC) fot. (JAC)