12 stycznia 2019

Wygrali w osłabieniu

W pierwszym w nowym roku meczu w 1. Polskiej Lidze Futsalu gracze GI Malepszy pokonali z Zgierzu Konie Mechaniczne 6:1.

Leszczynianie pojechali do Zgierza osłabieni, gdyż w ich szeregach zabrakło kontuzjowanego Piotra Pietruszko i chorego Marcina Marcinkowskiego. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu jedenastej ligowej wygranej w obecnym sezonie.

W pierwszej połowie leszczynianie dość wyraźnie przeważali, ale nie mogli trafić do siatki. Po 20 minutach było zatem 0:0. Wszystkie bramki w sobotnim spotkaniu padły dopiero po przerwie. Worek z nimi otworzył w 28. minucie... Łukasz Błaszczyk, po którego dalekim wyrzucie niefortunnie interweniował bramkarz drużyny z Zgierza. Na 2:0 podwyższył Hubert Olszak. Rywale uzyskali jednak kontaktowego gola i od 34. minuty było tylko 2:1. Końcówka mecze należała jednak do lidera 1. Polskiej Ligi Futsalu. Kolejne bramki uzyskali: Kamil Kruszyński, Kacper Konopacki, Adrian Niedźwiedzki i Jan Martin.