reklama

10 października 2018

Wszystko o Święciechowie

Wszystko o Święciechowie

Najnowsze wydanie tygodnika "ABC" sporo miejsca poświęca gminie Święciechowa. Gazeta podsumowuje mijającą kadencję władz gminy, ale także pisze o elektrowni, jaka POWSTANIE lub NIE POWSTANIE na terenie gminy. Obydwa teksty zmuszają czytelnika do refleksji.

Jeśli chodzi o minioną kadencję, to gmina ma się czym pochwalić. Zrealizowano wiele potrzebnych inwestycji, w tym duże, nowoczesne przedszkole gminne. To przedszkole już stało się przedmiotem zazdrości innych gmin.

Drugi tekst, jaki polecamy, dotyczy elektrowni, jaką chce zbudować w święciechowskiej strefie ekonomicznej norweska firma Tergo Power. Na temat tej elektrowni powiedziano już wiele słów, ale artykuł red. Antoniego Neczyńskiego przewraca całą dyskusję na zupełnie inne tory. Po tej lekturze poglądy na elektrownię zmieni wiele osób.

Jutro, w czwartek, radni Święciechowy będą na sesji Rady Gminy decydować o tym, czy elektrownia powstanie, czy nie powstanie.

- To jedna z najważniejszych decyzji radnych od wielu dziesięcioleci - pisze autor. - Decyzja jest ważniejsza i trudniejsza, niż się komukolwiek wydaje.

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania "ABC". 

(a), Fot. J. KUIK