reklama

06 grudnia 2017

Wolontariusze Roku nagrodzeni! (kilka zdjęć)

Wolontariusze Roku nagrodzeni! (kilka zdjęć)

We wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury prezydent Łukasz Borowiak wręczył tytuły Wolontariuszy Roku 2017. Najmłodsza wyróżniona osoba miała lat 13, najstarsza - 72. Kto został nagrodzony?

Kandydatów na Wolontariuszy Roku mogli zgłaszać mieszkańcy. Było ich w sumie aż 128, w kategoriach indywidualnych i grupowych. Zwycięzców wybierała kapituła, w składzie której była także przedstawicielka naszej redakcji.

Tytuły Wolontariuszy Roku 2017 wręczał prezydent Łukasz Borowiak. Uroczystość odbyła się w dniu, w którym wolontariat obchodzi swoje święto.

W kategorii Wolontariat Szkolny zwyciężyła Kinga Ratajczak z I LO, a wyróżnienie odebrała najmłodsza zgłoszona do konkursu wolontariuszka Amelia Cieślak z SP nr 3.

W kategorii Wolontariat Młodzieżowy uhonorowano Andrzeja Osowskiego z Alternatywy.

W kategorii Wolontariat Dorosły tytuł odebrał Witold Wachowiak ze Stowarzyszenia Pozytywka.

W kategorii Wolontariat Senioralny nagrodzono Grażynę Banasik z Leszczyńskiego Banku Żywności, a wyróżnienie odebrała Janina Nyczka z Wygraj Siebie.

Wolontariacką Grupą Roku zostali wolontariusze stali Danusia, Ewa i Hirek ze Związku Stowarzyszeń Bank Żywności Leszno, wyróżniono szkolną grupę wolontariatu "Podaj dłoń" z Zespołu Szkół nr 2, czyli II LO.

Po raz pierwszy przyznano nagrodę za Inicjatywę Obywatelską. Odebrali ją przedstawiciele Zespołu Szkół nr 4 za Bieg "Transplantacja to Życie".

Prezydent zdecydował o przyznaniu dwóch Diamentów Wolontariatu. Takie statuetki wręczono po raz pierwszy w historii. Odebrali je przedstawiciele Centrum Aktywności Twórczej i Leszczyńskiego Banku Żywności.

Galę uświetnili wokaliści Miejskiego Ośrodka Kultury oraz grupa Czarowne Czarownice ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie.

lm, Fot. L. Matuszewska