reklama

11 stycznia 2017

Widzowie i inne teatry chcą naszych spektakli

Widzowie i inne teatry chcą naszych spektakli

6.450 widzów obejrzało już spektakle w Teatrze Miejskim w Lesznie. - Statystycznie to 10 procent mieszkańców Leszna. To bardzo dużo. Tak się na świecie nie zdarza. Statystyczna norma to 3 procent - mówi Błażej Baraniak, dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie. Zainteresowane przedstawieniami są też inne znane teatry w Polsce.

Teatr ruszył 10 września ubiegłego roku i jest już w połowie pierwszego sezonu artystycznego. W najbliższy weekend odbędzie się ósma premiera. - To robi ogromne wrażenie na moich kolegach ze środowiska artystycznego w Warszawie. Oni robią cztery premiery rocznie. Teraz dostają od nas zaproszenie na ośmą, i są w szoku - opowiada Beata Kawka, kierownik artystyczny Teatru Miejskiego w Lesznie. 

W pierwszym sezonie, czyli do czerwca tego roku, planowanych jest łącznie 12 premier i około 120 spektakli.

Od września zagrano już w Lesznie 44 spektakle. Autobusy z widzami przyjeżdżały m. in. z Poznania i Śremu. Zainteresowanie teatrem jest tak duże, że obecnie prawie nie ma już biletów na marzec. Ciekawią wszystkie tytuły. - Leszczynianie pokochali teatr, chodzą licznie i tłumnie na wszystkie propozycje, które im przedstawiamy - podkreśla dyrektor.

Wystawianiem leszczyńskich spektakli zainteresowane są też inne teatry w dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa. A wielu znanych aktorów ma ambicje wystąpić na naszej scenie.

Więcej na ten temat, oraz o tym, co przed nami, napiszemy w gazecie "ABC".

Na zdjęciu Beata Kawka i Błażej Baraniak.

(kin)  Fot. K. Zydorowicz