reklama

10 października 2018

Wiceminister zdrowia wizytował szpital

Wiceminister zdrowia wizytował szpital

W środę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie gościł wicemister zdrowia Zbigniew Król. W jakiej sprawie osobiście przyjechał do leszczyńskiej placówki?

Chodzi przede wszystkim o dalszy rozwój ośrodka kardiologicznego w szpitalu. Lecznica we wtorek uruchamia drugą pracownię hemodynamiki, ale żeby w pełni móc wykorzystać swoje możliwości, potrzebuje większego kontraktu na kardiologię inwazyjną.
 
To pierwsza w historii szpitala wizyta tej rangi przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia. Towarzyszyli mu, obok dyrektora szpitala, wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, który był zaangażowany w prace nad zmianą prawa o narkotykach, oraz Jerzy Wierzchowiecki, ordynator oddziału Internistyczno-Kardiologicznego w Grodzisku.
 
Goście odwiedzili otwieraną w przyszłym tygodniu drugą pracownię kardiologii inwazyjnej i działającą od blisko dwóch lat pierwszą pracownię hemodynamiki. Minister wysoko ocenił poziom wyposażenia oraz szeroki zakres wykonywanych zabiegów kardiologicznych.
 
- Cieszę się, że minister Król wizytuje nie tylko placówki kliniczne, ale i znalazł czas, aby odwiedzić nasz szpital, który jest na pierwszej linii walki o zdrowie pacjenta - mówił Tomasz Karmiński, dyrektor WSZ. - Minister przychylnie odniósł się do naszych starań o uzyskanie wyższego stopnia referencji WSZ, co się wiąże z wielkością ryczałtu.
 

(kin) Fot. A. Cieślik