reklama

18 lipca 2018

Wewnętrzna ulica 17 Stycznia to nadal słaby punkt

Wewnętrzna ulica 17 Stycznia to nadal słaby punkt

Wczoraj wieczorem w Lesznie wystąpiły nietypowe opady deszczu. Obserwacje prowadzi i udostępnia Rafał Zalesiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Poinformował między innymi, że...

"Bardzo dziwny to był opad deszczu dziś (czyli we wtorek - przyp. red) wieczorem. Zaczęło się od centrum Leszna w okresie kilkunastu minut między godziną 19.00 a 20.00. Potem najbardziej "dostało" Gronowo i rejony ul. Okrężnej po godz. 20.00, a przed godz. 21.00. Zatorze południowe i północne tym razem otrzymało najmniej opadów w tym podanym wyżej czasie, choć też niemało.

Kolektor centralny wypełniał się szybko, ale komora na bazie MPWiK w stronę oczyszczalni ścieków nie była przepełniona. Przepompownia Gruba Kaśka, jak i wszystkie pozostałe, pracowały bez żadnych problemów" - poinformował na Facebooku.

Najwięcej opadów deszczu odnotowano w rejonie stacji paliw Shell - to aż 13,8 mm. Przeszło 11 mm deszczu spadło przy wieży wodociągowej przy ul. Poniatowskiego, na Gronowie przy rondzie i przy ul. Estkowskiego.

Bez zarzutu zadziałał system odbioru wód opadowych na Alei Gwiazd Żużla, gdzie służby MPWiK oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sprawdzały drożność. Gorzej już było przy domkach jednorodzinnych w tym rejonie, choć sytuacja jest już tam lepsza niż w latach poprzednich.

"Niestety nadal słabym punktem jest wewnętrzna ulica 17 Stycznia przy domach. Mieszkańcy od razu sami interweniowali, gdy ich ulica szybko wypełniła się wodą, nie było jednak konieczności bezpośredniej interwencji służb MPWiK i Straży Pożarnej. Tam największa ilość deszczu spadła praktycznie przez kilkanaście minut!" - poinformował prezes MPWIK.

Jeden z mieszkańców tej ulicy powiedział nam, że mieli obawy, ale system zabezpieczeń, który stosują, sprawdził się. Większość z nich ma płoty na murkach i doraźnie zabezpieczyła bramy, m. in. workami z piaskiem.

Na zdjęciu służby kontrolują system odbioru wód opadowych na Alei Gwiazd Żużla.

(kin) Fot. Facebook/ Rafał Zalesiński