reklama

05 grudnia 2018

Weekend trzeba spędzić w Lesznie!

Weekend trzeba spędzić w Lesznie!

Najbliższy weekend koniecznie trzeba spędzić w Lesznie! Bo szykują się nie lada atrakcje. Od 7 do 9 grudnia na Rynku trwać będzie Jarmark Św. Mikołaja. Natomiast 9 grudnia w auli PWSZ odbędzie się koncert piosenek Anny German. A dziś wokół ratusza montowane są świąteczne dekoracji. Idą święta....

Jarmark św. Mikołaja rozpocznie się w piątek, 7 grudnia o godz. 17. Z przytupem, bo od spektakularnego widowiska "Uprowadzenie Świętego Mikołaja" z wykorzystaniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych. Będzie m.in. 5-metrowa Królowa Śniegu, a Mikołaj zjedzie z ratuszowej wieży. W przedstawieniu będzie można zobaczyć: szczudlarzy, miotaczy ognia, akrobatów, akrobatów wysokościowych, taniec na szarfie, zjazd tyrolski i wiele innych. Spektakl, z uwagi na bardzo ciekawą choreografię, piękne kostiumy i proste przesłanie będzie ciekawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Tradycyjnie już prezydent Leszna rozświetli lampki na choince.

W sobotę i niedzielę na jarmarku spotkać można będzie św. Mikołaja i jego prawdziwe renifery! Każdy, kto chce, zrobi sobie zdjęcie w specjalnej zagrodzie, w świątecznym klimacie.

Jednak najważniejszym elementem Jarmarku będą rękodzielnicy. Wykonane przez nich, niebanalne przedmioty będą doskonałymi prezentami pod choinkę dla naszych bliskich. Wśród wystawców znajdziemy zarówno artystów tworzących przedmioty z drewna, szyjących zabawki, torby i niebanalną ceramikę. Zobaczymy też obrazy- zarówno te tradycyjne, jak i robione w mchu. Będzie ręcznie robiona biżuteria, ozdoby świąteczne i bombki certyfikowane. Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie!

Jarmark św. Mikołaja potrwa od 7 do 9 grudnia.

Zapraszamy serdecznie!

Piątek, godz. 17 - 20,

Sobota, godz. 12 - 18,

Niedziela, godz. 11 - 16.

*

W niedzielę, 9 grudnia o godz. 17 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się koncert "Śpiewająca Eurydyka". To będą piosenki Anny German w wykonaniu solistki Katarzyny Zawady, laureatki Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German. Wokalistce towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.

Wstęp na koncert jest darmowy.

Patronat nad wydarzeniem objęli europoseł Ryszard Czarnecki i prezydent Łukasz Borowiak. 

Tekst Gazeta "ABC", Fot. E. Baldys