reklama

13 czerwca 2018

Walka o prezydenturę w Lesznie będzie ciekawa

Walka o prezydenturę w  Lesznie będzie ciekawa

Poseł PiS Jan Mosiński spotkał się we wtorek z leszczyńskimi dziennikarzami. Pytany był m.in. o kandydata PiS na prezydenta Leszna. Jak ocenił Adama Kośmidra?  

Przed południem poseł Mosiński poprowadził lekcję parlamentaryzmu dla uczniów z Wijewa i zaprosił ich we wrześniu do sejmu.

- Młodzież interesuje się polityką - podkreślał. Parlamentarzysta był pod wrażeniem niedawnej wizyty w Wijewie. Gościł na 70-leciu miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Obejrzał m.in. występ grupy Alebabki 40+ z Wijewa. Poseł obiecał pomóc paniom w zebraniu pieniędzy na wyjazd na Grand Prix, a wkrótce o zespole ma też powstać reportaż w Telewizji Poznań.

Dziennikarze pytali Jana Mosińskiego o ocenę kandydata PiS na prezydenta Leszna. W poniedziałek ogłoszono, że jest nim Adam Kośmider.

- To bardzo dobra kandydatura. Została jednomyślnie przyjęta przez zarząd okręgu - powiedział. Jego zdaniem, walka o prezydenturę w Lesznie będzie ciekawa. 22 czerwca w Lesznie ma obradować zarząd okręgu PiS i wtedy mają zapaść decyzje co do kandydatów do Rady Miejskiej Leszna i Rady Powiatu Leszczyńskiego. 

Poseł Mosiński zadeklarował, że politycy PiS będą w kampanii wpierać Adama Kośmidra, po wakacjach będą m.in. organizowane spotkania z mieszkańcami.

- Jestem zwolennikiem walki na programy i na to liczę w kampanii - dodał.

lm, Fot. L. Matuszewska