reklama

06 listopada 2018

W środę w Lesznie akcja Wyprawka dla Żaka

W środę w Lesznie akcja Wyprawka dla Żaka

W trzech leszczyńskich sklepach będą zbierane artykuły szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin. Zbiórkę organizują wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. Zobacz, gdzie i jak można się do niej przyłączyć. 

Czym jest Wyprawka dla Żaka? 

- To autorska kampania Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowana po raz pierwszy w Łodzi w roku 2000 - informuje Jagoda Marcinowska, wiceprzewodnicząca leszczyńskiego grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Lesznie. - Jej celem jest wyposażenie dzieci z rodzin niewydolnych finansowo w wyprawki szkolne.

Kampania Wyprawka dla Żaka od początku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem społecznym i prowadzona jest z dużym zaangażowaniem wolontariuszy i pracowników całej organizacji. Od kilku lat w czasie wakacji Zarządy Okręgowe i Rejonowe organizują różne akcje, podczas których zbierają fundusze na zakup wyprawek. 

- W tym roku, z powodu zamknięcia naszego oddziału Wyprawka dla Żaka jest organizowana dopiero w listopadzie, lecz nadal wiele dzieci nie ma potrzebnych przyborów do prawidłowego przebiegu edukacji. Jesteśmy przekonani, że wiele rodzin liczy na naszą pomoc - dodaje Jagoda.

Akcja odbędzie się w środę, 7 listopada w trzech sklepach, które co roku pomagają PCK w zebraniu potrzebych artykułów. A są to: księgarnia ŻAK, sklep papierniczy KOS, księgarnia Sowa.

Zakupione artykuły można składać przy wejściu do tych sklepów w godz. 8-10, 13-17 lub 18.

A co najbardziej przyda się uczniom?

Artykuły szkolne, m.in.: piórniki, zeszyty, kredki, pisaki, bloki rysunkowe i techniczne, ołówki, zestawy geometryczne, kleje, papier kolorowy, tornistry, itp. 

lm, Fot. L. Matuszewska