reklama

13 czerwca 2018

W drodze na mundial

W drodze na mundial

Reprezentacja Polski w piłce nożnej odlatuje dzisiaj na mundial. W sztabie Adama Nawałki jest były lekkoatleta Krokusa Leszno Paweł Ptak (na zdjęciu z prawej strony). To jeden z fizjoterapeutów kadry.

Cztery lata temu Paweł zaliczył Euro we Francji. Był w ekipie biało-czerwonych na tym turnieju. Później były udane dla kadry eliminacje do mistrzostw świata, a teraz "wisienka na torcie", czyli mundial.

Po zakończeniu kariery zawodniczej - obfitującej w medale na 200 i 400 metrów - były lekkoatleta Krokusa Leszno zajął się fizjoterapią. Skończył studia na wrocławskiej AWF, a następnie doskonalił się, uczestnicząc w licznych zajęciach i sympozjach. W 2009 roku podjął współpracę w roli fizjoterapeuty z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Na jednym z kursów poznał Bartosza Spałka, fizjoterapeutę Górnika Zabrze. On pracował u boku Adama Nawałki i to z jego inspiracji Ptak trafił do sztabu szkoleniowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Nie od razu jednak, a dopiero wtedy, kiedy trener pożegnał się z Górnikiem i objął kadrę. Było to w listopadzie 2013 roku. Ta przygoda trwa do dzisiaj.

Biało-czerwoni są w tej chiwli w drodze na lotnisko (zdjęcie z autokaru - na pierwszym planie Paweł Ptak) skąd odlecą do Soczi.

Więcej o naszym człowieku w sztabie Adama Nawałki przeczytacie w dzisiejszym wydaniu Gazety "ABC".

(ceg), Fot. P. Ptak