reklama

07 lutego 2015

W Lesznie robią Hollywood! (wideo)

- W Lesznie robią Hollywood - tak Tomasz Kammel zapowiedział licealistów z I LO, którzy w sobotni poranek byli w programie TVP1 "Pytanie na śniadanie" i opowiadali o swoim filmie "Fast 8" podbijającym internet.

"Fast 8" to pięciominutowy film oparty na kinowym hicie "Szybcy i wściekli". Opowiada o tym, jak grupa kilka osób próbuje nie dopuścić do umieszczenia w sieci wykradzionych pytań maturalnych.

Film przygotowali uczniowie klasy 3G o profilu geograficzno-historycznym. Miał być jedynie oprawą tegorocznej studniówki. Dwa dni po zabawie maturzyści umieścili go na YouTubie, bo chcieli aby zobaczyli go rodzice i rówieśnicy. Tymczasem okazało się, że produkcja szybko podbiła internet. Do dziś obejrzało ją prawie 870.000 internautów. Autorzy filmu zbierają mnóstwo gratulacji. Kilka dni temu dostali nawet pisemne wyrazy uznania z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Popularność "Fast 8" spowodowała, że w sobotę licealiści zostali zaproszeni do studia TVP 1. Byli gośćmi Marzeny Rogalskiej i Tomasza Kammela w "Pytaniu na śniadanie". Wystąpili w nim: Kacper Wojciechowski - reżyser, autor zdjęć i montażysta filmu oraz Dominika Resińska, Adam Dżumaga i Czarek Kaźmierski. Opowiadali o tym, jak powstała produkcja. Mówili, że scenariusz rodził się praktycznie na gorąco, już podczas kręcenia filmu. Zapewniali, że praca nad filmem nie odbyła się kosztem nauki, bo zwolnili się tylko z 6 lekcji. Żartowali też, że mimo sukcesu filmu do matury muszą przystąpić jak inni rówieśnicy i nie będą mieć żadnych forów. Kacper Wojciechowski przekonywał, że podobny film może nakręcić każdy młody człowiek, bo nie jest do tego potrzebny żaden wyszukany sprzęt ani środki finansowe.

- Mam w szafie dwa scenariusze na kolejne filmy - mówił.

Gratulujemy!

Film zobacz tutaj.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA