12 stycznia 2019

W Lesznie powiało Superligą

Grający w krajowej elicie zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski pokonał w Lesznie Real Astromal 26:22 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

W hali Trzynastka niespodzianki nie było. Zespół gości, grający na co dzień w PGNiG Superlidze, już do przerwy prowadził wyraźnie. Po 30 minutach było 16:8 dla Piotrkowianina. W ekipie gospodarzy sporo było niedokładności i niecelnych rzutów. Widać było lekką bojaźń przed znacznie wyżej notowanym rywalem.

W szeregach piotrkowian zabrakło na boisku Marcina Tórza, wychowanka leszczyńskiego klubu, który mecz obserwował z ławki rezerwowych.

- Jestem po zabiegu ręki, a konkretnie artroskopii łokcia, i muszę jeszcze trochę pauzować - przyznał Marcin Tórz.

Dodajmy, że przy okazji sobotniego meczu, także przed nim, prowadzona była aukcja na rzecz chorej Mai Marcinkowskiej, wielkiej fanki sportu, w tym także piłki ręcznej. Maja była obecna na trybunach o dopingowała szczypiornistów.