reklama

11 października 2018

Urząd Miasta po Goplanie. Coraz bliżej budowy nowej siedziby magistartu

Urząd Miasta po Goplanie. Coraz bliżej budowy nowej siedziby magistartu

W środę, podczas konferencji prasowej dotyczącej rewitalizacji centrum Leszna, prezydent Łukasz Borowiak odniósł się do sprawy terenu po dawnej fabryce cukierków Goplana. Jak mówił, coraz bliżej realizacji jest pomysł budowy w tym miejscu Urzędu Miasta w partnerstwie publiczno-prywatnym. Nowe informacje są takie, że... 

samorząd rozważa możliwość przejęcia części działki przy ul. Królowej Jadwigi od właściciela całej nieruchomości po byłym zakładzie produkującym słodycze. W zamian ma mu wskazać inny teren, w innej części Leszna. Działka przejęta przez miasto byłaby wkładem samorządu w budowę nowej siedziby magistartu. Nowy urząd ma powstać w tzw. partnerstwie publiczno-prywatnym.

- Jesteśmy w kontakcie z właścicielem nieruchomości po Goplanie. Analizy prowadzi nasz Wydział Gospodarki Nieruchomościami. To się toczy i nie chciałabym niczego przyśpieszać z powodu trwającej kampanii wyborczej - dodaje prezydent Borowiak. - Moim zdaniem, Urząd Miasta powinien powstać w jego centrum, bo na pewno przyczyni się do ożywienia starówki. Centrum Leszna ma się rozwijać.

Jedno jest pewne, że jeśli samorząd zdecyduje się na budowę magistratu w PPP, to będzie to właśnie działka po Goplanie. Rozważane były też inne lokalizacje, m.in. dawne Młyny, ale teran przy Królowej Jadwigi uznano za najodpowiedniejszy.

lm, Fot. Archiwum E. Baldys