reklama

07 grudnia 2018

Uraz wielonarządowy przyczyną śmierci pracownika budowy

Uraz wielonarządowy przyczyną śmierci pracownika budowy

Uraz wielonarządowy był przyczyną śmierci 26-letniego mieszkańca gminy Osieczna, który zginął na budowie domu przy ul. Wiejskiej w Lesznie.

Do tragedii doszło w środę około godz. 16.30. Policja ustala, jak do niej doszło. Krótko po wypadku informowała, że mężczyzna doznał m.in. poważnych obrażeń głowy, w tym urazu czaszkowo-mózgowego. Ten uraz może wpisywać się w wyniki sekcji zwłok, w tym w określenie, że przyczyną śmierci 26-latka był uraz wielonarządowy.

Prokuratura w Lesznie nie podaje w tej sprawie szczegółów, natomiast policja pod jej nadzorem prowadzi dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a więc m.in. tego, z jakiej wysokości spadł mężczyzna, czy był w odpowiedni sposób zabezpieczony podczas wykonywania prac.

Dochodzenie powypadkowe prowadzi też leszczyński Oddział Państwowej Inspekcji Pracy, gdzie powiedziano nam, że mężczyzna znajdował się na drabinie i spadł z wysokości 2-2,5 metra, co wynika z informacji podanej przez kierownika budowy. Inspektorzy PIP w ramach dochodzenia przesłuchują m.in. pracowników budowy. Trudno obecnie powiedzieć, kiedy będą znane wyniki dochodzenia.

Tekst i fot. J.W.