reklama

15 maja 2018

Uratowali mężczyznę, który wskoczył do jeziora i stracił przytomność

Uratowali mężczyznę, który wskoczył do jeziora i stracił przytomność

Wczoraj, w poniedziałek, w Osiecznej osoby postronne i będący po służbie strażacy uratowali 35-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, który stracił przytomność podczas kąpieli w Jeziorze Łoniewskim.

Do wypadku doszło około godz. 16. Mężczyzna wskoczył do wody i zaczął tonąć. Być może zasłabł albo doznał szoku termicznego. Jego wołanie o pomoc usłyszały osoby znajdujące się na kąpielisku. Ktoś wskoczył do wody i zdołał wyciągnąć mężczyznę na pomost.

Mężczyzna był nieprzytomny. Świadkowie zdarzenia zaczęli go reanimować. Chwilę później do ratowania 35-latka włączyli się będący po służbie strażacy PSP w Lesznie - Jakub Kolberg i Tomasz Walkowiak. Pierwszy z nich jest także komendantem miejsko-gminnym ochrony przeciwpożarowej w Osiecznej. Strażacy zabrali z remizy jednostki OSP Osieczna defibrylator i aparat tlenowy. Przy użyciu tego sprzętu prowadzili resuscytację mężczyzny aż do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. 35-latek odzyskał przytomność, znajduje się w szpitalu w Lesznie.

Tekst i fot. J.W.