reklama

21 kwietnia 2017

Umowa ze Strabagiem podpisana

Umowa ze Strabagiem podpisana

W piątek prezydent Leszna podpisał umowę na przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach miasta. W tym roku wykonany będzie projekt budowlany inwestycji i konieczne pozwolenia na budowę. Roboty ruszą w roku 2018 od...

przebudowy odcinka ulicy Kąkolewskiej - od ronda Grzybowo do granicy miasta w Karczmie Borowej. 

Przebudowa drogi nr 12 to będzie największa inwestycja realizowana przez leszczyński samorząd. Przypomnijmy, że na modernizację drogi miasto uzyskało dotację uniją w wysokości prawie 57 mln zł. Przetarg na realizację zarówno projektu jak też prac budowlanych wygrała firma Strabag. Jej oferta wynosi 45 mln zł.

W piątek w Urzędzie Miasta prezydent Łukasz Borowiak i Jerzy Girtler, przedstawiciel firmy Strabag, podpisali umowę.

Roboty będzie podzielone na 5 etapów i jak deklaruje prezydent Łukasz Borowiak, rozpoczną się inaczej niż pierwotnie zakładano. Najpierw przebudowany zostanie odcinek ul. Kąkolewskiej, a na końcu ul. Szybowników. Wszystko po to, aby projektanci mogli spokojnie zaplanować właśnie ul. Szybowników, której modernizacja budziła największe kontrowersje wśród mieszkańców. 

- Projektanci odwiedzą wszystkich właścicieli nieruchomości położonych przy ul. Szybowników. W sprawie przebudowy tego fragmentu będziemy prowadzić szerokie konsultacje społeczne - zapewnia prezydent.

lm, Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta