reklama

16 kwietnia 2018

Tym razem teatr nie oferuje spektakli

Tym razem teatr nie oferuje spektakli

Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na dwa nietypowe wydarzenia. Jutro i pojutrze będzie można posłuchać o...

ważnych historiach dotyczących Kościoła.

We worek, 17 kwietnia, o godz. 18.30 Fundacja im. Huberta Mądrego zaprasza na film dokumentalny pt. "Luter i rewolucja protestancka". To dzieło Grzegorza Brauna i Fundacji Osuchowa. W opisie można przeczytać, że film pokazuje prawdziwe oblicze reformacji i zniszczeń, jakich dokonała w Kościele Katolickim. Wypowiedzi na ten temat udzieliło 19 wybitnych ekspertów z tej dziedziny - zarówno świeckich, jak i duchownych, łącznie z ośmiu państw.

Wstęp bezpłatny na podstawie karty wstępu do pobrania TUTAJ.

W środę, 18 kwietnia, o godz. 18 zapraszamy na spotkanie poświęcone zmarłemu 40 lat temu arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi. Ma związki z Lesznem. Ma zostać błogosławionym. 

Zaprezentowana zostanie najnowsza książka "Arcybiskup Antoni Baraniak 1904-1977".

O Antonim Baraniaku - urodzonym w niewielkiej wielkopolskiej wsi Sebastianowo, salezjaninie, zaufanym sekretarzu prymasów Polski - Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego, więźniu okresu stalinowskiego, poddanemu wycieńczającym przesłuchaniom, które nieomal zakończyły się jego śmiercią, biskupie sufraganie gnieźnieńskim i arcybiskupie metropolicie poznańskim - opowiedzą autorzy albumu: Elżbieta Wojcieszyk, Konrad Białecki, Rafał Łatka i Rafał Reczek.

Podczas spotkania będzie prowadzona sprzedaż albumu, w promocyjnej cenie 39 zł.

Na spotkanie zapraszają poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Fundacja im. Huberta Mądrego w Lesznie oraz Teatr Miejski.

(kin) Fot. K. Zydorowicz / Archiwum ABC