reklama

06 grudnia 2018

Trochę szkoda tych 12 głosów

Trochę szkoda tych 12 głosów

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Leszna i powiatu leszczyńskiego poinformowali, jakie zadania będą chcieli zrealizować w obecnej kadencji samorządu. Radni miejscy są m.in. za budową hali sportowej z basenem, powiatowi - za wprowadzeniem stypendiów dla studentów. Co ciekawe...

radni powiatowi pochwalili się wyliczeniami, z którym wynika, że gdyby ich kandydat w okręgu Rydzyna zdobył 1 głos więcej, a kandydat z okręgu Lipno i Święciechowa jeszcze 11 głosów, to wtedy klub PiS w Radzie Powiatu Leszczyńskiego liczyłby aż 5 członków. Zabrakło więc tylko 12 głosów, aby odebrać po jednym mandacie PSL-owi i Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. 

Ale mimo to PiS może się pochwalić sukcesem, bo po raz pierwszy w historii ma w Radzie Powiatu swój klub. Składa się on z 3 osób: Jolanty Zamiatały, Karola Neumana i Józefa Buszewicza. Radni PiS będą w opozycji wobec rządzącej powiatem koalicji PSL i KO.

- Będziemy działać na rzecz społeczności lokalnej. Weszliśmy do Rady Powiatu po to, aby pełnić służbę - mówił Karol Neuman, który w radzie został przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Powiatowi radni PiS będą chcieli przeforsować w powiecie program realizowany w mieście Lesznie - Student Plus, czyli stypendia samorządowe dla studentów.

Z kolei PiS w Lesznie ostatnich wyborów nie może zaliczyć do w pełni udanych. W minionej kadencji miał 7 radnych, teraz ma 4. W minionej kadencji przedstawiciel PiS był szefem Rady Miejskiej, teraz Adam Kośmider jest jej wiceprzewodniczącym.

- Dla nas priorytetem jest rozwój Leszna - mówił Adam Kośmider. Zapowiedział, że klub PiS będzie za budową nowej hali sportowej z basenem, za kontynuacją programów prorodzinnych i prospołecznych. Radni PiS chcą też wdrożyć strategię dla młodzieży oraz ufundować bon edukacyjny dla dzieci i młodzieży na zajęcia pozalekcyjne.

- Ostrożnie patrzymy na finanse miasta - zapewniał Kośmider. Na pytanie o koalicję z PL 18, czyli ugrupowaniem prezydenta Łukasza Borowiaka odpowiedział, że nie została ona spisana na papierze i że: - Nie związuje nikomu rąk.

Na konferencji prasowej obecny był także Marek Sowa, radny PiS w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, który będzie się starał, aby kolej metropolitarna dojeżdżała do Leszna.

Na zdjęciu od lewej: radni powiatowi Józef Buszewicz i Karol Neuman, radny Leszna Adam Kośmider, poseł Jan Dziedziczak, radny Leszna Mariusz Nowacki i wiceprezydent Piotr Jóźwiak. 

lm, Fot. L. Matuszewska