reklama

10 sierpnia 2018

Też poznali rywali

Też poznali rywali

Siatkarze UKS 9 Leszno poznali swoich rywali i terminarz rozgrywek. Zmagania o punkty rozpoczną 29 września.

Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego zagrają ponownie w III lidze. Trafili do siedmiozespołowej grupy, gdzie obok nich zagrają także: MKS Malanów, Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza, Salos SL Ostrów Wielkopolski, SPS Konspol Słupca, UKS Piątka Turek oraz TG Sokół Kępno.

W połowie tego miesiąca zawodnicy UKS 9 Leszno rozpoczynają treningi kondycyjne z Pawłem Barszowskim i typowo siatkarskie z Jarosławem Borowskim. W planach jest też kilka sparingów z zespołami trzecio- i drugoligowymi.

Drużyna została solidnie przemeblowana przed tym sezonem. Kilku zawodników z dotychczasowego składu zagra na innych pozycjach. Z libero na rozegranie przechodzi Filip Wrotkowski. Do ekipy dołączyło kilku nowych graczy. To dwaj wychowankowie MKS-u Jarocin: Krzysztof Gałuszka grający dotychczas Poznaniu i Michał Dziedzic, który reprezentował barwy klubów z Mosiny, Czarnkowa i Nowego Tomyśla. Ponadto Mikołaj Siewierski grający w klubach z Czarnkowa i Mosiny oraz Mikołaj Twardowski, wychowanek UKS Kaniasiatka Gostyń. W lidze zadebiutuje Sebastian Bieleń oraz junior Mateusz Szafraniak.

(ceg), Fot. E. Baldys (archiwum)