18 maja 2017

Tęczowe w kadrze

Kolejne dwie koszykarki XDemon Tęczy Leszno zostały powołane do kadry narodowej. Zaszczyt ten spotkał Maję Pietrzak i Wiktorię Skrzypczak.

Bardzo dobre występy Tęczy Leszno w kategorii kadetek i młodziczek zostały dostrzeżone przez koszykarską centralę. Do kadry narodowej U-14 zostały powołane  Maja Pietrzak i Wiktoria Skrzypczak. Na pierwszą konsultację pojadą do Gorlic, na przełomie lipca i sierpnia.

Zanim do tego dojdzie oba młodzieżowe zespoły leszczyńskiego klubu czekają, odpowiednio, półfinał i finał mistrzostw Polski. Pierwsza z imprez odbędzie się już w najbliższy weekend w Toruniu. Tam zagra grupa II, w której - obok leszczynianek - wystąpią: UKS Trójka Żyrardów, Pałac Młodzieży Tarnów i Katarzynki Toruń. Awans do finału MP zapewnią sobie dwa najlepsze zespoły.

Kilka dni później - w dniach od 31 maja do 4 czerwca - w finale krajowego czempionatu w Tarnowie zagrają zawodniczki U-16. O medale powalczy osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Leszczynianki trafiły do tej, w której zagrają jeszcze: UKS La Basket Warszawa, MKS MOS Procom Systems Wrocław i Enea AZS Gorzów.