11 lutego 2018

Tęcza lepsza od AZS-u (zdjęcia)

Cenne zwycięstwo zanotowały w niedzielę koszykarki Tęczy Leszno. U siebie pokonały rezerwy AZS-u Gorzów 64:42 i przybliżyły się do fazy play-off pierwszoligowych rozgrywek.

Potyczka z akademiczkami rozpoczęła się udanie dla leszczynianek. W 4. minucie podopieczne Jędrzeja Jankowiaka prowadziły już 8:0. Dopiero wtedy pierwsze punkty zdobyły rywalki. Zbliżyły się na 10:6, ale później aż trzy celne "trójki" zanotowały nasze koszykarki. Po punktach Walentowskiej (2x) i Pawlukiewicz zrobiło się 19:8, a po pierwszej kwarcie było 21:10.

Drugą ćwiartkę lepiej zaczęły gorzowianki, które szybko zmniejszyły dystans do 5 "oczek". Nic jednak dziwnego, skoro "Tęczowe" przez ponad 5 minut nie potrafiły zdobyć punktów. W końcu udało się to Pawlukiewicz. Po chwili jej wyczyn skopiowała Hołtyn i zrobiło się 25:16. Ta słaba kwarta w wykonaniu naszego zespołu zakończyła się jednak wygraną drużyny gości 13:7 i tym samym do przerwy było już tylko 28:23 dla leszczynianek.

Po zmianie stron na moment akademiczki zbliżyły się na zaledwie 2 punkty, ale później inicjatywa przeszła w ręce zespołu gospodarzy. "Trójki" Sobańskiej i Walentowskiej pozwoliły wypracować sobie dość wyraźną przewagę przed ostatnią odsłoną spotkania (47:32).

W niej nasze koszykarki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Zdołały nawet zwiększyć różnicę i wygrały ostatecznie jak najbardziej zasłużenie 64:42.

Punkty zdobyły: Walentowska 22, Budeń 12, Sobańska 10, Pawlukiewicz 7, Hołtyn i Łakoma po 4, Franckowiak 3, Rzeźnik 2, Bułhak, Brambor i Raczyńska 0.