reklama

13 listopada 2017

Tak się robi biznes

Tak się robi biznes

Roksana Stróżyk-Wysocka, wiceprezes firmy Astromal z Wilkowic, dwukrotnie w tym roku, gościła na okładce i na łamach prestiżowego pisma Businessman.pl. Mówiła o tym, jak się robi biznes.  

Businessman.pl to dwumiesięcznik poruszający sprawy ważne dla przedsiębiorców. Na początku roku Roksana Stróżyk-Wysocka znalazła się w gronie "Ośmiu wspaniałych", czyli laureatów nagrody przyznawanej przez magazyn szefom firm i instytucji, które w roku 2016 wykazały się szczególnymi osiągnięciami w swoich dziedzinach.

Wilkowicki Astromal został doceniony w kategorii produkcja. Firma działa od 37 lat, wytwarza laminaty poliestrowo-szklane - wytrzymałe, lekkie, odporne na korozję, wykorzystywane np. do budowy autobusów, pojazdów szynowych, maszyn lotniczych, urządzeń medycznych, architektury miejskiej.

Przy wyborze 8 laureatów brano pod uwagę przede wszystkim to, jak firmy pozyskują i dbają o klientów, jak dbają o pracowników i jaką mają politykę zatrudnienia nowych osób, jak się rozwijają i z jakich innowacji korzystają oraz jak radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata. 

Magazyn publikuje też wywiad z Roksaną Stróżyk-Wysocką pt. "Kompozyty są wszędzie", gdzie mówi o tym jak rozwija się polska marka i firma rodem z Wilkowic. Na końcu rozmowy pada też pytanie o sponsorowanie sportu i kultury:

- Sponsoring wpływa głównie na wizerunek firmy. Ale dla nas najważniejsza jest tu pasja, hobby i chęć robienia czegoś więcej niż czysty biznes. Nie samą pracą człowiek żyje. Mój ojciec od zawsze był pasjonatem sportu, do dziś go czynnie uprawia, więc kiedy tylko mógł, wspierał lokalne drużyny i zawodników. Astromal jest najbardziej znany ze sponsorowania żużla, ale wspieramy też piłkę ręczną, siatkówkę czy pływanie. Zaangażowaliśmy się także finansowo w produkcję kinowego hitu "Bogowie". Taka aktywność daje energię do codziennej pracy, robimy to zarówno dla siebie, jak i po to by dać przyjemność innym ludziom. Bo i w życiu, i w pracy to właśnie ludzie są najważniejsi - odpowiada pani wiceprezes.

lm