reklama

24 listopada 2011

TESCO i OBI już czynne (zdjęcia)

Od czwartku rana można robić zakupy w dwóch nowych supermarketach w Lesznie: TESCO Ekstra i OBI. W środę odbyło ich uroczyste otwarcie z udziałem licznie zaproszonych gości i załogi obu sklepów. Pracę w nich znalazło około 270 osób.

Supermarkety znajdują się przy ul. Poznańskiej. Wjazd do nich prowadzi przez wybudowane w tym roku Rondo Podwale.

OBI oferuje 50.000 artykułów z branży budowniczej, wyposażenia wnętrz, do domu i ogrodu. TESCO Ekstra to 35.000 artykułów spożywczych i przemysłowych.

OBI w Lesznie jest 41 supermarketem tej marki w Polsce, a TESCO - 401.

Uroczyste otwarcie obu sąsiadujących ze sobą sklepów odbyło się w środę. Poprowadził je aktor Cezary Żak, znany przede wszystkim z serialu "Ranczo", w którym gra dwie role: wójta i plebana. Były przemówienia przedstawicieli obu sieci, ale też upominki i niespodzianki. Prezenty dostali: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo koło w Lesznie prowadzące ośrodek przy ul. Starozamkowej - czek na 10.000 zł od OBI oraz Szkoła Podstawowa nr 2 - tablicę multimedialną od TESCO.

Jedną z niespodzianek był pokaz umiejętności szermierczych młodzieży z Integracyjnego Klubu Sportowego Jamalex Leszno oraz pojedynki floretowe, w których wystartowali prezydent Leszna Tomasz Malepszy i przedstawiciele OBI i TESCO. Wszyscy mierzyli się z mistrzem floretowym, olimpijczykiem Sławomirem Mockiem. Młodzi zawodnicy Jamalexu dostali od TESCO i OBI 10 masek szermierczych.

Dyrektorem OBI w Lesznie został Bartosz Kleiber, a TESCO Ekstra - Marta Nawrot.

lm, Fot. E. Baldys