reklama

08 listopada 2018

Świętowanie w Lesznie już trwa (zdjęcia)

Świętowanie w Lesznie już trwa (zdjęcia)

Najmłodsi mieszkańcy Leszna uroczyście rozpoczęli obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Co wymyślili?

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lesznie nieco wcześniej zaprosili do siebie prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, który w związku z obchodami 100-lecia Niepodległej ma wiele spotkań i wystąpień. W czwartek zaprezentowali w jego obecności swoją wiedzę na temat Leszna i Polski. Tańczyli, śpiewali, recytowali, godnie dzierżąc godło i flagę Polski.
 
- Byłem świadkiem perfekcyjnie przygotowanego występu. Dzięki wam poczuliśmy ten ważny dla całego kraju klimat - mówił prezydent do przedszkolaków.
 
Rozmawiali o uroczystościach, które 11 listopada odbędą się w Lesznie oraz o tym, że Leszno na swoją wolność musiało poczekać trochę dłużej.
 
- Historii dopiero będziecie się uczyć. Ważne, żebyśmy pamiętali, że jesteśmy Polakami przez cały czas, żebyśmy się z tego cieszyli i dbali o nasz kraj.
 
Rozmawiali także o małej ojczyźnie - o Lesznie. Dzieci pogratulowały prezydentowi wygranej w wyborach samorządowych, udowodniły też, że sporo na temat miasta już wiedzą.
 
W podziękowaniu prezydent zaprosił dzieci na wizytę do ratusza i podarował przedszkolakom herb Leszna, który nosi w klapie marynarki.

 

(kin) Fot. K. Zydorowicz