reklama

21 grudnia 2015

Świąteczne spotkanie w Pawłowicach (zdjęcia)

Chociaż spotkanie dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Krzemieniewo zorganizowane zostało w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pawłowicach, to Jasełka w wykonaniu uczniów sprawiły, że szybko stało się tutaj ciepło, przytulnie i świątecznie.

Na początku powitała wszystkich Józefa Adamska, inicjatorka i organizatorka spotkania. Szczególnie gorące słowa skierowane zostały do dzieci i ich rodziców, którym to spotkanie było dedykowane.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: starosta powiatu Jarosław Wawrzyniak, Andrzej Pietrula wójt gminy Krzemieniewo, Jan Szkudlarczyk przewodniczący Rady Powiatu, Mateusz Juśkiewicz - kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i dyrektor szkoły Mirosława Grafa

Następnie na parkiecie sali pojawili się młodzi aktorzy, którzy przedstawili Jasełka przygotowane przez nauczycielki Danielę Patelkę i Annę Kasińską.

Zanim Józefa Adamska zaprosiła dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe podziękowała  sponsorom, dzięki którym ta impreza się odbyła. A byli to, oprócz wymienionych wyżej osób: Justyna Kubiak z Ponieca, A. Józiak z Krobi, M. Krzyżyński z Lubonii, firma Nutrena z Krzemieniewa, Mariola Ratajczak ze szkolnej stołówki, która pomogła w przygotowaniu wspólnego poczęstunku oraz uczennicom małego wolontariatu pod kierunkiem T. Górczak i M. Ratajczak. 

Wszystkim uczestnikom gwiazdkowego spotkania Józefa Adamska życzyła: 

Niech ten czas Świąt Bożego Narodzenia, będzie dla Was okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych. W atmosferze miłości, i wzajemnej życzliwości, zrozumienia i pomocy ze strony najbliższych.

ed, fot. E.Baldys