reklama

12 sierpnia 2017

Strażacy usuwali skutki kolejnej burzy

Strażacy usuwali skutki kolejnej burzy

Wczorajsza burza, która przeszła nad Lesznem i tamtejszym powiatem, była porównywalna do tej sprzed kilku dni. Strażacy interweniowali 25 razy (dane z sobotniego przedpołudnia). Najczęściej wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew i wpompowywania wody z zalanych ulic i posesji.

Podczas poprzedniej nawałnicy strażacy interweniowali 33 razy. Ta wczorajsza była trochę mniej gwałtowna, ale i tak spowodowała podtopienie kilkunastu ulic (m.in. 17 Stycznia w Lesznie) i posesji. Najwięcej strażackich interwencji było w gminach Rydzyna, Osieczna i Włoszakowice. Do akcji wyjeżdżali zawodowi strażacy i jednostki OSP.

O wiele groźniejsza była nawałnica w powiecie rawickim. Wyrządziła mnóstwo szkód i strat, najwięcej w Miejskiej Górce i okolicy oraz w Góreczkach Wielkich w gminie Pakosław. Strażacy interweniowali około 150 razy. W gminie Rawicz burza z gradem uszkodziła dachy posesji, świetlic wiejskich i kościoła (w Słupi Kapitulnej), powaliła mnóstwo drzew na drogę między Szymanowem i Słupią Kapitulną, także na budynek w Dębne Polskim, zalała kilkanaście ulic, podtopiła wiele posesji.

Tekst i fot. J.W.