reklama

14 września 2018

Stalińska za Figurę

Stalińska za Figurę

Katarzyna Figura nie wystąpi na deskach teatru w Lesznie. Widzowie zobaczą za to inną znaną aktorkę.

Ci, który wykupili bilety na premierę "Seksmisji" w ciągu 40 minut, mogą poczuć się rozczarowywani nieobecnością gwiazdy filmu i teatru Katarzyny Figury, która zagrała w filmowej "Seksmisji". Na jej udział w spektaklu ostatecznie nie wyraziła zgody dyrekcja jej macierzystego teatru w Gdańsku.

"Dyrektor Teatru Wybrzeże Adam Orzechowski nie wyraził zgody na udział aktorki w innych przedsięwzięciach teatralnych" - tak brzmi krótki komunikat przekazany Onetowi Kultura.

Figura miała wcielić się w rolę Berny, w filmie Juliusza Machulskiego odgrywanej przez Beatę Tyszkiewicz.

Tymczasem próby do przedstawienia w Lesznie trwają, a Katarzynę Figurę zastąpi inna gwiazda filmu i teatru - Dorota Stalińska.

Spektakl reżyseruje Joanna Drozda, która na swoim funpage napisała:

"Z ogromnym smutkiem przyjęłyśmy z Kasią Figurą wiadomość, że dyrektor Teatru Wybrzeże jednak nie zgodził się na jej granie poza macierzystym teatrem. Ale nie damy się. The show must go on! Liga broni, Liga radzi, Liga nigdy was nie zdradzi!
Przed państwem jedyna i niepowtarzalna, znana z wielu filmowych i teatralnych ról, a co najcudowniejsze dla mnie, z kultowej „Seksmisji”, u nas w Lesznie w nowej roli!  Tu powinny wejść werble!!! DOROTA STALIŃSKA!!!".

"Seksmisja" po raz pierwszy zostanie wystawiona na scenie, o co przez kilka miesięcy zabiegał Teatr Miejski w Lesznie. Pomył w końcu został zaakceptowany przez Juliusza Machulskiego, twórcę filmowego hitu.

 

(kin) Fot. Tomasz Adamowicz / Internet, na zdjęciu Dorota Stalińska