reklama

12 lutego 2018

Spalił się fragment dachu centrum kultury

Spalił się fragment dachu centrum kultury

Na 50.000 złotych oszacowano straty spowodowane pożarem budynku Gminnego Centrum Kultury w Garzynie w gminie Krzemieniewo.

Pożar wybuchł w niedzielę około godz. 7.30 na poddaszu budynku. Spalił się fragment drewnianej konstrukcji i poszycia dachu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.  W akcji  gaśniczej brali udział strażacy z Leszna oraz OSP w Krzemieniewie i Pawłowicach. Ratownicy wykonali w dachu budynku otwory, żeby oddymić pomieszczenia.

W Urzędzie Gminy w Krzemieniewie dowiedzieliśmy się, że w budynku nie działa ogrzewania i nie ma  z powrotem podłączonego prądu. Że do wymiany jest sufit i przynajmniej część instalacji elektrycznej. Dach i strop  są w dość dobrym stanie, trzeba tylko uzupełnić drewnianą kratownicę.  Kompleksowo zniszczenia w budynku oceni inspektor nadzoru budowlanego na podstawie opinii kominiarzy, elektryków, gazowników, którzy sprawdzili stan instalacji. Już teraz jednak wiadomo, że obiekt będzie na jakiś czas wyłączony z użytkowania, bo wymaga remontu. Gmina chce go wykonać jak najszybciej. Zleciła oszacowanie kosztów prac.

Tekst i fot. J.W.