reklamaSłoneczna Majówka z "ABC" (dużo zdjęć)

Poniedziałek to był, póki co, najładniejszy dzień długiego majowego weekendu. Wreszcie zza chmur wyszło słońce, a temperatura powietrza poszybowała do kilkunastu stopni Celsjusza. W takich okolicznościach przyrody odbyła się 27 rowerowa Majówka z "ABC", w której wzięło udział...

około 9 tysięcy osób.

Majówka z ABC to największy taki rajd w Polsce.

W tym roku uczestnicy mieli do przejechania około 30 km, z Rynku w Lesznie przez Święciechowę, Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Zbarzewo, Niechłód, Piotrowice i ponownie Święciechowę na metę na lotnisku.

Sygnał do startu dał prezydent Leszna Łukasz Borowiak. Chwilę wcześniej nagrody odebrali najstarsi i najmłodsi uczestnicy Majówki. Najstarszą panią była 66-letnia Barbara Michalska z Rydzyny - upominek odebrała od posła Wojciecha Ziemniaka. Najstarszym panem był 91-letni Henryk Skrzypek z Leszna - nagrodę od senatora Mariana Poślednika wręczyła jego asystentka Emila Dąbrowicz. Najmłodszym uczestnikiem rowerówki jadącym na rowerze z rodzicami był niespełna 15-miesięczny Mikołaj Krupka z Rydzyny - nagrodę wręczył mu poseł Adam Szłapka. A najmłodszym rajdowiczem jadącym na swoim rowerku był niespełna 6-letni Wojtek Hauza z Wilkowic - upominek od posła Jana Dziedziczak wręczył jego asystent Mateusz Rosik. 

Komandorem rajdu był Michał Kamiński, a pierwszymi rowerzystami, którzy jechali na czele peletonu i których nie wolno było wyprzedzać, byli strażnicy miejscy z Leszna. 

Wszyscy rajdowicze dojechali do mety cali i zdrowi. Po drodze nie było też poważniejszych awarii rowerów. Na mecie na rowerzystów czekała darmowa grochówka. Na piknik przybyło też mnóstwo osób, które nie jechały w peletonie. I bardzo dobrze, lotnisko jest duże i wszyscy spokojnie się pomieścili. Atrakcji nie brakowało, szczególnie dla dzieci, bo był m.in. deszcz cukierkowy. Czas umilał Gładek Band.

Szczęście uśmiechnęło się do 5 osób, które z lotniska wyjechały nowymi rowerami od firmy Euro-rower.

Film z Majówki przygotowany przez TVML można obejrzeć tutaj.

Majówkę z ABC organizuje redakcja Gazety "ABC" i portalu leszno24.pl, Stowarzyszenie "Życie jest piękne". W przygotowaniu imprezy pomagają sponsorzy. W tym roku byli to:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,

Powiat Leszczyński,

Miasto Leszno,

Organizacja Turystyczna Leszno-Region,

Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego w Lesznie,

Hurtownia Słodyczy Dora,

Restauracje McDonald`s,

RAD MED-Łukasz Grzelczak,

Zakład Garmażeryjny Specjał,

Euro-Rower,

Szkoła Nauki Jazdy "U Jakuba",

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie,

Miejski Zakład Oczyszczania,

firma Olsen z Wilkowic.

O nasze bezpieczeństwo zadbali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Straży Miejskiej w Lesznie, Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, Żandarmerii Wojskowej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Leszna, Święciechowy, Gołanic, Jezierzyc Kościelnych, Niechłodu i Leszna-Gronowa.

loga

lm, Fot. E. Baldys, J. Kuik, D. Marciniak