11 czerwca 2018

"Siódemka" na medal(e)

Z honorami zostali powitani na szkolnym boisku uczniowie SP 7 w Lesznie, którzy w weekend święcili sukcesy na ogólnpopolskiej arenie. Medale mistrzostw Polski zdobywali szermierze i piłkarze.

Pierwsi startowali w mistrzostwach Polski młodzików w Obornikach Śląskich. Dwukrotnie stawali tam na podium. Brąz w turnieju indywidualnym zdobył Dawid Piosik, reprezentujący na co dzień IKS Leszno. Drużyna tego klubu w składzie: Szymon Pacholczyk, Dawid Piosik, Tobiasz Waściński i Filip Winhkof wywalczyła srebrne medale. Jej opiekunami byli Monika Andrzejewska i Marek Pawlak.

Z kolei piłkarze "Siódemki"brali udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Głuchołazach. W turnieju mini piłki nożnej zajęli drugą lokatę. Doznali tylko jednej porażki - z Kielcami, późniejszym mistrzem 1:2. Zremisowali z Warszawą 4:4, natomiast pokonali: Pabianice 6:0, Suwałki 6:0, Ełk 5:2 i Jastrzębie Zdrój 2:1. W skład wicemistrzów Polski wchodzili: Jakub Mikołajczak - kapitan, Karol Krysiewicz, Jakub Kaźmierowski, Leon Siemieńczuk, Mikołaj Koszołko, Kacper Żymełka, Michał Jęśkowiak, Aleksander Kubacki, Oliwier Schimber, Dominik Chwastyniak, Mikołaj Kaźmierowski i Filip Puślecki. Drużynę prowadzili - Łukasz Dziewiątka, Krystian Woźny i Robert Stańczyk.

Obie ekipy zostały przywitane z honorami w poniedziałek na szkolnym boisku. Były gratulacje od dyrekcji SP 7 i szkolnej społeczności, a także od przedstawicieli władz miast z prezydentami Łukaszem Borowiakiem i Piotrem Jóźwiakiem na czele.