reklama

Co, gdzie, kiedy?

Short Waves Festival 2018 - pokaz filmów nagrodzonych

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 23-08-2018 18:00
Data zakonczenia: 23-08-2018 19:30
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Opis wydarzenia:

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Fundacja Ad Arte zapraszają na Short Waves Festival 2018 - pokaz filmów nagrodzonych

23 sierpnia 2018 r., /czwartek/, godz. 18.00 Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5

wstęp bezpłatny

W ramach Short Waves Festival 2018 zorganizowano 5 prestiżowych konkursów filmów krótkometrażowych, do których z ponad 2 450 zgłoszeń, zakwalifikowało się 87 produkcji, prezentujących wszechstronną panoramę współczesnego świata. Short Waves Festival z dumą prezentuje zestaw międzynarodowych filmów, nagrodzonych podczas festiwalu w marcu.

W programie 5 zróżnicowanych gatunkowo filmów - fabularny, eksperymentalny, dokumentalny, animowany oraz taneczny. Filmy zdobyły uznanie prestiżowego jury składającego się z przedstawicieli europejskiej branży audiowizualnej i kulturalnej, a także sympatię widzów, zgromadzonych w poznańskich kinach podczas festiwalu.

Program filmowy:

Fusy reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabularny / 27 min. (Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim)

Beata jest telewizyjną wróżką na telefon. Codziennie doradza innym ludziom mimo własnych niepowodzeń. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy jej przepowiednia nieomal doprowadzi do tragedii.

Shadow Animals reż. Jerry Carlsson / Szwecja 2017 / taneczny / 22 min. (I Nagroda w konkursie Dances with Camera)

Marall idzie z rodzicami na przyjęcie, ma się dobrze zachowywać. Dorośli wokół niej próbują się dopasować - nie każdemu to wychodzi. Nikt poza dziewczynką nie dostrzega cienia krążącego po domu.

Retouch reż. Kaveh Mazaheri / Iran 2017 / fabularny / 19 min. (II Nagroda w Konkursie Międzynarodowym)

Podczas podnoszenia ciężarów w domu, mąż Maryam doznaje wypadku. Kiedy sztanga spada na jego gardło i sprawia, że mężczyzna jest bliski śmierci, kobieta podejmuje decyzję.

The Fall of Lenin reż. Svitlana Shymko / Ukraina 2017 / dokumentalny/eksperymentalny / 12 min. (II Nagroda w konkursie Urban View)

Ironiczny dokument o pożegnaniu z widmami ZSRR na Ukrainie. Sesja spirytystyczna z duchem Lenina; przeszłość, teraźniejszość i przyszłość; świt i zmierzch bożków oraz ich osobliwe życie pozagrobowe.

The Burden reż. Niki Lindroth von Bahr / Szwecja 2017 / animacja / 13 min. (I Nagroda w konkursie Best of Ten)

Mroczny musical rozgrywany w przestrzeni handlowo-usługowej. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów, radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych układów.

Czas trwania: 93 min.

Zobacz dziś:

Przed nami:

Regulamin dodawania nowych wydarzen

Zapowiedzi imprez edukacyjnych, kulturalnych i sportowych odbywających się w powiecie leszczyńskim zamieszczamy bezpłatnie.

Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania zapowiedzi bez podania przyczyn. W przypadku imprez komercyjnych zastrzegamy sobie prawo do publikacji informacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie wydarzenia.

Organizatorzy ubiegający się o patronat medialny nad imprezą proszeni są o kontakt z redakcją: abc@gazetaabc.pl