reklama

16 maja 2018

Samorządowcy zaapelują do mieszkańców

Samorządowcy zaapelują do mieszkańców

"Samorządy Ziemi Leszczyńskiej apelują do mieszkańców o sumienną i uczciwą pracę dla dobra Rzeczpospolitej..." - takie słowa znajdą się w...

deklaracji, jaką radni Leszna, powiatu leszczyńskiego, Krzemieniewa, Lipna, Osiecznej, Rydzyny, Włoszakowic, Wijewa i Święciechowy mają przyjąć na 100-lecie niepodległości Polski.

Z tej okazji planowana jest wspólna sesja wszystkich samorządów. Odbędzie się ona w sobotę, 16 czerwca w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.

W deklaracji, której treść jest jeszcze konsultowana, mowa jest o walce Polaków o niepodległość, także o Powstaniu Wielkopolskim. Samorządowcy oddają hołd tym, którzy za wolność kraju polegli, ale też tym, którzy walczyli o nią w różnoraki sposób, m.in. politykom i działaczon społecznym, gospodarczym, sportowym, czy młodzieżowym. 

W ostatniej części deklaracji radni zwracają się do mieszkańców:

"W 100. rocznicę odzyskania niepodległości, samorządy Ziemi Leszczyńskiej apelują do mieszkańców o sumienną i uczciwą pracę dla dobra Rzeczpospolitej, do organizacji społecznych o pomoc w budowaniu fundamentów niepodległości, do młodzieży o umiłowanie Ojczyzny, do nauczycieli i wychowawców o kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych, do żołnierzy o ciągłe doskonalenie w sztuce wojennej.

Tylko takie postawy pozwolą zachować suwerenność i niepodległość Polski".

lm, Fot. leszno24.pl