reklama

10 sierpnia 2018

Reserved na Rynku zamknięty

Reserved na Rynku zamknięty

Na rynku w Lesznie nie ma już sklepu popularnej marki odzieżowej Reserved. W tym tygodniu salon został zamknięty. Dlaczego tak się stało?

Reserved był jednym z magnesów przyciągających klientów do centrum miasta. Od lat działał w prywatnej kamienicy po południowej stronie Rynku.

O to, dlaczego został zlikwidowany zapytaliśmy firmę LPP, do której należy 5 marek: Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Monika Wszeborowska, manager LPP tłumaczy, że firma zmieniła teraz sposób zarządzania swoimi sklepami i stawia na jakość, a nie na ilość salonów. Dlatego też sklepy marek należących do LPP są stopniowo powiększane i przebudowywane. I tak właśnie stało się z salonem Reserved w Galerii Leszno, który zmienił swoją lokalizację w galerii i znacznie zwiększył powierzchnię. Z odpowiedzi pani manager wynika, że niektóre sklepy w całym kraju są zamykane, bo właściciele lokali, w których się znajdowały nie są w stanie spełnić nowych warunków najmu zaproponowanych przez LPP. 

- Niestety zdajemy sobie sprawę, że niektórzy klienci mogą to przyjmować z niezadowoleniem, jednak mamy nadzieję, że dzięki tym niełatwym decyzjom docelowo będziemy w stanie zaprezentować naszym klientom pozostałe lokalizacje w jeszcze bardziej atrakcyjnej formie i w większym formacie - zapewnia Monika Wszeborowska.  

Właściciel kamienicy na Rynku, gdzie był Reserved, nie chciał się wypowiedzieć w sprawie przyszłości lokalu. Nie zdradził nam, co powstanie na miejscu zamkniętego sklepu. 

lm, Fot. J. Kuik