reklama

10 stycznia 2019

Rehabilitacja za kawałek ciasta. Zebrano ponad 5.000 zł!

Rehabilitacja za kawałek ciasta. Zebrano ponad 5.000 zł!

To nieprawdopodobne, ile może ludzka solidarność. Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9 na Zatorzu zebrano 4.320 zł. Wystarczyło kupić kawałek ciasta za 2 zł. Sprzedano ponad 1000 kawałków. Bliźniaczą akcję zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 7, do ktorego chodzi Zuzia. W sumie do rodziców trafiło ponad 5.000 zł!

Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację 6-letniej Zuzi Walenczak z Leszna, na którą jesienią tego roku spadły ciężkie drzwi wyrwane przez wiatr. Niedługo z jej nogi zostaną usunięte druty i rozpocznie długą rehabilitację. W jej sfinansowaniu pomóc postanowiły Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole nr 7 na Zatorzu, do którego chodzi Zuzia. 
 
Wczoraj w obu placówkach sprzedawano upieczone przez szkolną i przedszkolną społeczność ciasta. W SP 9 kawałek kosztował 2 złote, ale wiele osób dawało więcej. Zebrano 4.320 zł. W Przedszkolu nr 7 dla Zuzi zebrano 808 zł.
 
A historię Zuzi przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety "ABC". To opowieść nie tylko jej wypadku i oswajaniu się z wózkiem inwalidzkim, ale też o tym, że dobro powraca.
 
(kin) Fot. K. Zydorowicz