reklama

11 października 2018

Ratusz się zaróżowił. Wewnątrz ważne tematy

Ratusz się zaróżowił. Wewnątrz ważne tematy

Z powodu słonecznej pogody nieco później niż planowano zapłonął leszczyński ratusz. Do godziny 22 cieszył oko różowym kolorem. Wewnątrz odbywała się konferencja zdrowotna.

Październik jest miesiącem poświęconym profilaktyce raka piersi, stąd doroczna kampania Leszczyńskiego Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego Amazonka, które skupia kobiety po tej chorobie. Po osobistych przeżyciach stały się wolontariuszkami, które chcą dzielić się doświadczeniem, a przede wszystkim przestrzegać i zachęcać do badań profilaktycznych.

Na ich zaproszenie jeden z najlepszych onkologów w Poznaniu, doktor nauk medycznych  Dariusz Godlewski, poprowadził warsztaty onkologiczne. Potem były wykłady o towarzyszącej chorobom depresji i sposobach jej zapobiegania oraz na temat nieco innych potrzeb żywieniowych osób po 60. roku życia.

Z kolei amazonki można było spotkać na Rynku i ulicy Słowiańskiej, gdzie rozdawały materiały edukacyjne i na fantomie uczyły samokontroli piersi.

To nie koniec kampanii w Lesznie. Amazonki zapraszają także w poniedziałek, 15 października,  na godz. 17 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie, gdzie zostanie wystawiony przejmujący spektakl o przemijaniu pt. "Jest jak jest" w wykonaniu Agnieszki Różańskiej, aktorki z Poznania.

Wstęp wolny, zapraszamy.

Na zdjęciu Mieczysława von Ossowska, prezes LSR Amazonka z dr Dariuszem Godlewskim.

 

(kin) Fot. K. Zydorowicz