reklama

21 czerwca 2018

Pyszny miód z miejskiej pasieki (kilka zdjęć)

Pyszny miód z miejskiej pasieki (kilka zdjęć)

Pasieka miejska liczy 10 uli, w których już powstaje miód. Dzisiaj można go było skosztować.

Za pomysłem i realizacją miejskiej pasieki stoi Robert Roszczak z Fundacji Zdrowa Natura. Jego inicjatywę poparły władze Leszna. Pasieka powstała na Grzybowie, na terenie Pracowni Ćwiczeń Praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych.

- Pracownia ma około 30 hektarów i jest warsztatem nauki dla uczniów naszej szkoły. Jesteśmy też w miejscu, gdzie odbywają się egzaminy praktyczne. Pracownia jest również odwiedzana przez dzieci z przedszkoli i szkół - na otwarciu pasieki mówił Franciszek Kaczmarek, dyrektor ZSR-B.

Robert Roszczak z Fundacji Zdrowa Natura mówiąc o pasiece miejskiej podkreślił, że powstała w ramach Inicjatywy Lokalnej.

- Dziękuję prezydentowi za wsparcie, a także Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta, dyrektorowi szkoły i kierownikowi Pracowni Ćwiczeń Praktycznych - mówił R. Roszczak.

Z kolei o mieszkańcach uli powiedział, że nie są groźni dla ludzi. W każdym pszczelim domu mieszka rodzina składająca się z około 50.000 owadów.

Dzisiaj można było skosztować miodu, który produkują. Przygotowano również miód w postaci miejskiego gadżetu.

Otwarcie pasieki było połączone ze Świętem Chleba w ZSR-B. Gości częstowano chlebem z pieca, świeżo wypiekanymi plackami, smalcem i ogórkami.

(jrs)

Fot. Justyna Rutecka-Siadek