reklama

07 czerwca 2012

Przyjaciele nagrodzili Bartka

W środę w Jeziorkach odbył się piknik absolwentów I LO w Lesznie. Organizatorzy - Stowarzyszenie Przyjaciół szkoły - na początku spotkania wręczyli nagrodę Absolwentowi Roku 2012. Został nim tegoroczny maturzysta Bartosz Jałkiewicz.

Pikniki w Jeziorkach odbywają się od 4 lat. Zawsze towarzyszy im wspaniała atmosfera, dobra zabawa i długie rozmowy. Nie inaczej było i tym razem.

Ale spotkanie to także okazja do tego, aby Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki, ufundowało coś dla swojej szkoły. W poprzednich latach była to tablica interaktywna i sztandar, a od zeszłego roku jest to nagroda pieniężna dla najlepszego ucznia I LO.

Tym razem został nim Bartek Jałkiewicz. Niestesty, nie mogł być na uroczystości, bo zaraz po maturze wyjechał do pracy do Anglii. Wyróżnienie odebrali więc jego rodzice. 

Bartek ukończył I LO ze średnią 5,25. Jest bardzo dobrym uczniem, ale też sportowcem, m.in. gra w klubie szachowym Wieża w Śmiglu, tańczy w Żeńcach Wielkopolskich.

- Jest uczynny, nikomu nie odmówi pomocy, zdyscyplinowany, pracowity - chwaliła swojego ucznia Barbara Kochank, dyrektor I LO w Lesznie. - Jesteśmy z niego bardzo dumni.

Nagrodę dla Bartka ufundowała firma Ambit.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA

Na zdjęciu głównym: członkowie władz Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki.