reklama

30 maja 2013

Przyjaciele dla absolwentów

W środę wieczorem w Motelu Grant w Grzybowie odbył się doroczny Piknik Przyjaciół I LO w Lesznie. Tradycyjnie też podczas imprezy wręczono tytuł Absolwenta Roku 2013, najlepszemu tegorocznemu absolwentowi szkoły. Wyjątkowo w tym roku nagrodzono nie jedną, a trzy osoby.

Piknik Przyjaciół I LO odbył się już po raz piąty. Organizuje go Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki, które działa od roku 2008. Jego przewodniczącym jest Tadeusz Feliczak, a członkowie to byli uczniowie i sympatycy szkoły. Stowarzyszenie pomaga ogólniakowi w zakupie nowoczesnego sprzętu do prowadzenia zajęć, ufundowało też sztandar.

Piknik do tej pory odbywał się w Jeziorkach. Po raz pierwszy przeniesiony został bliżej Leszna - na Grzybowo. Zjechali na niego absolwenci z różnych roczników i przyjaciele Jedynki. Były rozmowy, niespodzianki, m.in. rewelacyjnych młodzieżowy zespół wokalny Semplicze z Lubinia prowadzony przez absolwentkę I LO Annę Marszewską, ognisty spektakl oraz tańce do późnych godzin nocnych. Atmosfera, jak zwykle znakomita.  

Po raz pierwszy na Piknik zjechali absolwenci, którzy w roku 1992 zdawali maturę. Jesienią mieli zjazd z okazji 20-lecia egzaminu dojrzałości i postanowili przedłużyć zabawę na pikniku właśnie. Ufundowali sobie też wielki tort, bo świetują w tym roku okrągłe urodziny. Ciastem częstowali też innych uczestników imprezy.

Na początku spotkania wręczono tytuł Absolwenta Roku 2013. Otrzymał go Adrian Kurpisz, uczeń uzdolniony plastycznie, jego prace, w tym przede wszystkim plakaty do ważnych wydarzeń zdobyły uznanie. Adrian w nagrodę dostał 1000 zł. Ufundowała ją firma Ambit - Przyjaciel I LO.

W tym roku po raz pierwszy wyróżniono też dwóch innych tegorocznych absolwentów. A to dlatego, że jury, czyli członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół I LO mieli problem, aby z tej wspaniałej trójki nagrodzić tylko jedną osobę. W związku z tym dodatkowo docenili Krzysztofa Radzimskiego i Martę Lutomską.

Krzysztof Radzimski to sportowiec, członek kadry narodowej w strzelectwie, ale też naukowiec. Razem z kolegą Karolem Kuźniakiem wygrali w tym roku Katedrę Uczniowską - konkurs dla miłośników nauk przyrodniczych. Zaprezentowali koncert muzyczny z użyciem aż 3 rur Rubensa. Niebawem pokażą go także na festiwalu nauki na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Marta Lutomska to humanistka, germanistka z zacięciem dziennikarskim. Jest laureatką konkursu dziennikarskiego polsko-niemieckiego. Tekst napisała po niemiecku, pokonała wielu starszych kolegów - studentów dziennikarstwa.

Tekst Gazeta "ABC"

Fot. L. MATUSZEWSKA