reklama

13 listopada 2017

Protest przeciw Michnikowi

Protest przeciw Michnikowi

Kilkunastu młodych ludzi protestowało w Lesznie przeciwko Adamowi Michnikowi. Manifestację pod budynkiem, gdzie w poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej", zorganizowała Młodzież Wszechpolska.  

"Trzy razy NIE dla Michnika", Kłamstwa Michnika wrzuć do śmietnika", "Szable do boju, race w dłoń, liberała goń, goń, goń!", "Nie lewacka, nie laicka, tylko Polska katolicka" - m.in. takie hasła krzyczeli młodzi ludzie. Odmówili też modlitwę.

Młodzi ludzie zwołali się w internecie i - jak twierdzili - mieli zgodę Urzędu Miasta Leszna na organizację swojej manifestacji

- Adam Michnik i dziennikarze "Gazety Wyborczej" wielokrotnie głosili tezy przeciwne katolickim podstawom naszego państwa. Wielokrotnie opowiadali się za laickością państwa. My mówimy temu stanowcze "NIE". Bronimy podstawowych wartości, życia poczętego i katolickich korzeni naszego narodu. Sprzeciwiamy się też promowaniu środowisk LGBT i różnego rodzaju dewiacjom seksualnym - mówił 18-letni licealista Michał Świętek, działacz leszczyńskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, który przez megafon przewodził manifestacji. - Protestujemy przeciwko zaproszeniu do Leszna Adama Michnika. Uważamy, że wyrządził on wiele szkody Polsce, promuje ideologie liberalne, którym się sprzeciwiamy. Redaktorzy "Gazety Wyborczej" i sam Adam Michnik atakują wartości chrześcijańskie, katolickie. Uważamy, że wartości na których została zbudowana nasza ojczyzna, Polska, naród są najważniejsze i sprzeciwiamy się ich atakowaniu - tłumaczył dziennikarzom.  

Protest organizowany przez Młodzież Wszechpolską trwał około godziny. Protestujący nie zdecydowali się wejść na spotkanie z redaktorem.

Spotkanie z A. Michnikiem zorganizował Komitet Obrony Demokracji. 

lm, Fot. L. Matuszewska