reklama

10 sierpnia 2018

Premiera filmu z udziałem Damiana Dudkiewicza

Premiera filmu z udziałem Damiana Dudkiewicza

W czwartek w Multikinie Zielone Tarasy w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "303. Bitwa o Anglię". Zagrał w nim Damian Dudkiewicz, mieszkaniec Krzemieniewa. Już 17 sierpnia obraz można będzie odejrzeć w kinie Cinema 3D w Galerii Leszno. Jak pokaz filmu ocenia Damian? Mamy jego wypowiedź.

- Oglądanie premiery było bardzo intensywne. Trochę stresujące, bo po raz pierwszy obejrzałem film i nigdy nie byłem na premierze. Więc to bardzo ekscytujące i stresujące zarazem - mówi Damian Dudkiewicz. - Film mnie wzruszył, miał momenty chwytające za serce i trochę humoru było w nim. Myślę, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.

Na premierze towarzyszyli Damianowi Orina Krajewska, córka zmarłej aktorki Małgorzaty Braunek, która była nauczycielką Damiana oraz Piotr Więcławski Vienio, raper z Molesty, który prowadzi programy o gotowaniu.

Damian urodził się i wychowywał w Krzemieniewie. Teraz mieszka na stałe w Anglii i to właśnie tam trafił na casting do filmu "303. Bitwa o Anglię". Po raz pierwszy wziął udział w tak dużej i to międzynarodowej, bo polsko-angielskiej produkcji.

Film opowiada o losach polskich lotników z dywizjonu 303, którzy wsławili się w bitwie o Anglię w roku 1940. Przypisuje się im, że zestrzelili najwięcej, bo aż 120 samolotów niemieckich, czego nie dokonała żadna inna jednostka. 

Reżyserem filmu jest David Blair. W rolach głównych wystąpili: Marcin Dorociński, Iwan Rheon - gwiazda serialu "Gra o tron" oraz Milo Gibson - syn sławnego aktora Mela Gibsona. Damian Dudkiewicz zagrał Jacka Aleksandra Baczewskiego, pseudonim "Bruce". To powstać rzeczywista. Urodził się we Lwowie w roku 1923. Otrzymał staranne i patriotyczne wykształcenie. Miał przejąć po rodzicach słynną lwowską wytwórnię wódek i likierów, ale wojna pokrzyżowała te plany. Wyjechał do Anglii, wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i jako pilot-mechanik w stopniu kaprala służył w Dywizjonie 303. Zmarł w roku 2015 w Wielkiej Brytanii. Jego rodzina dalej prowadzi gorzelnię, a jednym z jej produktów jest znana "Wódka Baczewski". 

Film wchodzi na ekrany kin w całej Polsce już za tydzień 17 sierpnia. I od tego dnia będzie go można oglądać także w Lesznie w kinie Cinema 3D w Galerii Leszno. 

Polecamy!

O udziałe Damiana w filmie pisaliśmy więcej w Gazecie "ABC".

damian

lm