reklama

21 maja 2018

Pracownicy teatru piszą list do prezydenta

Pracownicy teatru piszą list do prezydenta

Pracownicy Teatru Miejskiego w Lesznie napisali list do prezydenta Łukasza Borowiaka. Dotyczy ono wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, czyli odwołania kierownik artystycznej Beaty Kawki. Piszą, m.in., że "atmosfera pracy jest...

dobra".

Przypomnimmy, że w czwartek na konferencji prasowej dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie Błażej Baraniak poinformował o rozwiązaniu umowy o pracę z Beatą Kawką, która była kierownikiem artystycznym placówki od jej powstania, czyli od dwóch lat. Jako powód dyrektor podał brak zaufania do pani kierownik oraz działania na szkodę Teatru Miejskiego. Zobacz tutaj. Beata Kawka te zarzuty odpiera i nie wyklucza, że swojego dobrego imienia będzie bronić przed sądem. Kliknij tutaj.

Dziś otrzymaliśmy kopię pisma, jakie wysłali do prezydenta Łukasza Borowiaka pracownicy Teatru Miejskiego. List został podpisany przez 17 osób. 

Oto jego treść:

Petycja

Szanowny Panie Prezydencie,

my niżej podpisani, zespół pracowników Teatru Miejskiego w Lesznie, mając na uwadze dobro naszego miejsca pracy, chcielibyśmy zaprotestować przeciw dochodzącym do nas plotkom rozgłaszanym przez Panię Beatę Kawkę, jakoby w teatrze nie dało się pracować, panował ogólny bałagn oraz zła atmosfera.

Teatr Miejski w Lesznie jest zarządzany w sposób należyty i odpowiedzialny przez Dyrektora Błażeja Baraniaka, atmosfera pracy jest dobra.

Jako pracownicy Teatru Miejskiego w Lesznie, a pośrednio pracownicy Pana Prezydenta, oczekiwalibyśmy, że Pan Prezydent wesprze Dyrektora i nas w obaleniu oszczerstw, na nasz temat".

Pismo wpłynęło do Urzędu Miasta w czwartek, 17 maja, a więc w dniu ogłoszenia zakończenia współpracy teatru z Beatą Kawką.

lm, Fot. Archiwum