12 stycznia 2019

Pozbawili ich Energii

Trapez wciąż pozostaje niezdobyty. W sobotę koszykarze Jamaleksu Polonii 1912 Leszno wygrali w nim po raz ósmy w obecnych rozgrywkach I ligi.

Poloniści podejmowali Energę Kotwicę Kołobrzeg. Po pierwszej kwarcie przegrywali 16:20. Bardzo dobrze zagrali w drugiej odsłonie, którą wygrali aż 27:11. Dzięki temu do przerwy prowadzili 43:31. Po zmianie stron powiększyli nawet różnicę do 20 "oczek". Rywale jednak nie rezygnowali i cały czas naciskali. Zmniejszyli dystans do mniej niż 10 punktów, ale ostatnie słowo znów należało do gospodarzy. Trójki Kamila Chanasa w ostatniej kwarcie pozwoliły znów powiększyć różnice do 15 punktów. Ostatecznie skończyło się na wygranej 88:77.

Punkty dla Polonii zdobyli: Trubacz 23, Chanas 19, Kaczmarzyk 13, S. Sanny 10, M. Sanny 7, Mroczek-Truskowski 5, Milczyński 4, debiutujący w drużynie Majchrzak 3, Nawrocki i Stawiak po 2.

W ekipie gości 4 "oczka" uzyskał były gracz leszczyńskiego klubu Przemysław Wrona.

Za tydzień, w sobotę, do Leszna zawita lider I ligi FutureNet Śląsk Wrocław.