reklama

10 stycznia 2019

Powiat zwiększył wydatki na inwestycje

Powiat zwiększył wydatki na inwestycje

Aż o 7,2 mln zł Rada Powiatu Leszczyńskiego zwiększyła planowane w 2019 roku wydatki inwestycyjne. Ta decyzja daje m.in. zielone światło dla budowy ścieżki pieszo-rowerowej Włoszakowice-Krzyżowiec-Jezierzyce Kościelne-Gołanice.

Radni dołożyli do tej inwestycji 1.840.000 zł, aby możliwym stało się zaakceptowanie najtańszej oferty przedstawionej w przetargu na wykonanie tego zadania. Powiat prowadzi rozmowy z gminą Włoszakowice o finansowe wsparcie tej inwestycji, a ponadto z podobną propozycją zamierza zwrócić się do miasta Leszna. Ten ponad 10-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej jest tym, który brakuje by połączyć bezpiecznym traktem dla rowerzystów Leszno z Boszkowem. Po podpisaniu umowy z wykonawcą ten będzie musiał wybudować ścieżkę do 30 września.

Do powiatowego budżetu wprowadzono też wydatek 5.385.000 zł na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania Lipno-Smyczyna przez Mórkowo do Wilkowic. Na to zadanie powiat otrzyma 50-procentowe dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 oraz wsparcie gminy Lipno w kwocie 600.000 zł.

(JAC) fot. (JAC)