reklama

21 kwietnia 2017

Potrzeba dobrze płatnych miejsc pracy

Potrzeba dobrze płatnych miejsc pracy

Najważniejszym zadaniem władz samorządowych Leszna jest przyciąganie do miasta inwestorów, którzy będą tworzyć dobrze płatne i prestiżowe miejsca pracy. Tak uważa młodzież. Co jeszcze o mieście i swojej przyszłości sądzą młodzi mieszkańcy Leszna? 

Samorząd Leszna przymierza się do opracowania Strategii dla Młodzieży. Na jej potrzeby zlecone zostały badania, które wykonał socjolog Marek Wachowski. Przepytał 645 młodych ludzi, w wieku od 13 do 30 lat.

Z badań wynika wiele ciekawych rzeczy. Można śmiało powiedzieć, że powstał raport o leszczyńskiej młodzieży. 

Młodzi ludzie starżą się m.in. na niskie zarobki i brak możliwości awansu. Oczekują od władz samorządowych, że sprowadzą do Leszna firmy, które będą proponować atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Młodzież jest też bardzo radykalna w swoich ocenach i uważa, że Leszno jest miastem zadowolonych i bogatych szefów firm oraz niezadowolonych podwładnych.  

Ciekawe są opinie młodych o Lesznie, o tym czego w mieście brakuje, o tym czy chcą związać swoją przyszłość z miastem, czy chcą poznawać jego historię, brać udział w uroczystościach patriotycznych. Ważne wnioski płyną też z raportu do rodziców, a dotyczą wyboru szkoły i zawodu przez młodych ludzi. 

Więcej o raporcie piszemy w aktulanym numerze Gazety "ABC".

lm, Fot. Archiwum

Na zdjęciu: Juwenalia PWSZ w Lesznie